Michał Kempa

Kempa o sobie:

Komik, prawnik, maratończyk. Jest komikiem, ale propaguje humor nieśmieszny i smutny. Zaczynał od występów w telewizji, Sali kongresowej, czy amerykańskim Gotham Comedy Club. Potem występował i wygrywał na większości festiwali kabaretowych w kraju. Był współprowadzącym program Lubię to w TVP1. Obecnie występuje w piwnicach. Dużo biega, bolą go piszczele. Uważa się za mądrzejszego i lepiej wykształconego od pozostałych komików ze Stand-up Polska. Może nie jest bardzo śmieszny, ale jest sympatyczny. Ludzie nieustannie z zażenowaniem określają go jako gorszą wersję Andy Kaufmana, Andrzeja Poniedzielskiego czy inne gorsze wersje innych wersji. A on ciągle biega. I dalej bolą go piszczele. Nie śmieszność, subtelność i dużo Boba Dylana. Żal, żal, więcej żalu!

P.S. Jest mistrzem, absolutnym mistrzem w długich nudnawych anegdotach i ma przerost lewego kolana.

 

Google o Kempie:

Absolwent iO Theater w Chicago oraz nowojorskiego Manhattan Comedy School. Występował na większości festiwali kabaretowych w kraju, zdobywając pierwsze miejsce w 2012 rocznej edycji PAKI, drugie miejsca w konkursach Mulatka 2012 oraz Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry. Były współprowadzący program Lubię to w TVP1 w charakterze Grzegorza Pawłowskiego- jednej z często wybieranych przez siebie absurdalnych postaci scenicznych.

Uczestnik drugiego sezonu Comedy Central Prezentuje: Stand-up!, Stand-up Express na Węgrzech oraz Sopot Top Trendy. Z grupą "Michał Kempa i diapazony" laureat większości polskich festiwali i konkursów kabaretowych: 1 miejsce PAKA 2012, II miejsce Mulatka 2012, II miejsce Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry 2011 i III miejsce 2012, IV.

Od stycznia 2015 roku współprowadzący audycję Pyta Nie Na Śniadanie w Rock Radiu.

Występował w Gotham Comedy Club w Nowym Jorku, iO Theater , Annoyance Theater i Laough Factory w Chicago, Sali Kongresowej, czy Piwnicy pod Baranami.

 

 

Powrót
Kontakt