Stand-Up Polska

Stand-up Polska to grupa osób skupionych wokół idei komedii na żywo, fanów komedii żywej i komedią żyjących. Przekuwamy nasze doświadczenia, przemyślenia i wątpliwości w występy sceniczne z pogranicza absurdu, czarnego humoru i niecodziennych odniesień. Staramy się poszerzać granice komedii, oferując rozrywkę inteligentną, a zarazem mniej pretensjonalną niż ten opis. Naszą specjalnością jest skracanie dystansu do odbiorcy, tak by każdy mógł spędzić czas jednocześnie śmiejąc się i żałując że sam na to nie wpadł.

Poruszamy się na wielu płaszczyznach występów, tworzenia tekstów i ich odtwórstwa, możemy zapewnić kompleksową obsługę zarówno wydarzeń kulturalnych, jak i twórczość telewizyjną, radiową czy tekstową. Wszystko w granicach rozsądku i dobrego smaku, ponoć najlepszy to wiśnia z czekoladą.

Michał Kempa

Więcej

Antoni Syrek-Dąbrowski

Więcej

Cezary Jurkiewicz

Więcej

Karol Kopiec

Więcej

Sebastian Rejent

Więcej

Darek Gadowski

Więcej

Maciek Adamczyk

Więcej

Wojtek Fiedorczuk

Więcej

Piotr Szumowski

Więcej

Bartosz Zalewski

Więcej

Jasiek Borkowski

Więcej

Gaweł Feliga

Więcej

Bartek Walos

Więcej

Maciej Buchwald

Więcej

Błażej Krajewski

Więcej

Piotr Popek

Więcej

Michał Kutek

Więcej

Czym się zajmujemy


 • Stand-up

  Przede wszystkim tym się zajmujemy. Notujemy nasze niecodzienne spostrzeżenia, przemyślenia i obserwacje, po czym przenosimy je na deski klubów, knajp i teatrów, dając ludziom wgląd w swoje wnętrze. Najbardziej subiektywna forma sztuki komediowej,  gdyż nie podlega żadnej cenzurze. Czasem jest dziwnie, czasem zaskakująco, ale zawsze śmieszne. Stand-up, mamy to w nazwie.

 • Firmówki

  Organizujesz imprezę firmową? Szukasz kogoś, kto rozerwie Twoich gości podczas nieoficjalnej części spotkania? Przestań. Znalazłeś. Kabarety są passe, iluzjoniści cały czas ogrywają te same motywy, a muzycy taszczą za sobą tonę sprzętu, za który dodatkowo sobie liczą. Komicy – przychodzą, robią swoje i wychodzą. Chyba, że chcesz by zostali, ale robisz to na własną odpowiedzialność. Występują solo, ale bawią się jak sekstet. Także po angielsku.

 • Roast

  Antybenefis. Gwiazda wieczoru zostaje publicznie wyśmiana, w przyjacielskiej atmosferze, ale jednak wyśmiana. Nie jest to dla każdego, szczególnie dla ludzi mających coś za uszami, bo dowiemy się co to jest i zamiast fajnego wieczoru pełnego ostrych żartów zrujnujemy komuś życie. Jeżeli się nie obawiasz i masz mnóstwo gotówki, to zapraszamy do kontaktu. Od razu zaznaczamy, zdecydowaną większość propozycji odrzucimy, ale próbować nie zawadzi. Zaskoczcie nas!

 • Scenariusze

  Członkowie Stand-up Polska zjedli zęby liczone w dziesiątkach i ołówki liczone w piórnikach na tworzeniu krótszych i dłuższych form komediowych. Jeśli potrzebujesz, by twój scenariusz wywołał śmiech, trafiłeś na ekspertów. Czy będzie to dołożenie kilku autorskich żartów pasujących do koncepcji filmu/serialu/słuchowiska, czy stworzenie takiego tekstu od podstaw, możesz na nas liczyć. Ale kartki przynieś własne.

 • Teksty/skecze

  Na koncie twórców zrzeszonych pod naszym szyldem znajduje się wiele nagradzanych krótszych i dłuższych form aktorskich i tekstowych. Dlatego jeśli potrzebujesz i nie obawiasz się niecodziennego humoru, jesteśmy w stanie ci go dostarczyć. Nasze doświadczenie obejmuje rzeczy drobniejsze, takie jak poprawa wystąpień czy mów, po obejmujące wielomiesięczne próby przedstawienia komediowe. I nie, nie będzie mężczyzn przebranych za kobiety, to raczej w wolnym czasie.

 • Udźwiękowienie / nagranie głosu

  Głosem posługujemy się na co dzień, głos szkolimy i głosem zarabiamy, bo bądźmy szczerzy, nikt nas raczej nie ceni za powabne lica. Wiemy jak zarówno nauczyć odpowiedniego „sprzedawania” komedii, jak i sprzedać Ci gotowy produkt dźwiękowy. Słuchowiska, dubbingi, a co nam tam, nawet czytanie bajek do snu, wszystko to jest w rejestrach naszych strun głosowych, więc jeśli chcesz by brzmiało śmiesznie, to zwróć się do nas.

 • Warsztaty

  Zawsze chciałeś być śmieszny? Nie wiesz dlaczego ludzie nie śmieją się z twoich żartów? Podoba ci się dziewczyna/chłopak i chcesz zaczarować ją/jego swym wyluzowaniem? Pomożemy ci, choć w tym ostatnim przypadku nie dajemy gwarancji. Profesjonalne warsztaty stand-up czy pisarskie, skrojone indywidualnie lub pod większą grupę pozwolą ci wypuścić wewnętrznego komika, a kto wie, może nawet zająć się tym „na pełen etat”.

 • Aktorstwo

  „O ukochana siostro ma Ismeno! Gdzie zostawiłaś moją suszarkę, bo nie mogę znaleźć?” Te i inne klasyki komedii znajdują się w zasięgu odtwórstwa naszych komików. Choć radzimy sobie w scenach dramatycznych, wolimy rozśmieszać. Wiemy jak zachować się przed kamerą, by widzowie śmiali się przed telewizorem czy ekranem kinowym. Jeśli szukasz zabawnych ludzi, z dobrymi pomysłami na teksty, które potrafią nawet zapamiętać, to właśnie ich znalazłeś.